My-heroin.com

Ne, tahle stránka není o drogách, ale o hrdinech (heros) a hrdinkách (heroines) našeho světa.

Svět medií je zvláštní, vytváří v nás pocit, že osobou, hodnou pozornosti, má být člověk zastávající profesi, která je na očích, tedy pozice politiky, sportu a hlavně show businessu.

Přitom se jedná jen o malý střípek našeho světa. Mnohdy velmi vzdálený naší realitě, do posledního dechu recyklovaný, stokrát okoukaný, pro mnohé bezduchý a nezajímavý.

Pozornost se pak nedostane lidem, kteří žijí mezi námi a jejich příběh by nás, svou blízkostí, nejen zaujal, ale také motivoval.

O těch je tahle stránka. Moji hrdinové jsou lidé, kteří žijí tak jako my, mezi námi. Mají příběh, který stojí za to vyslechnout.

Jsou věci, instituce, idee, které jsou smysluplné a jsou věci, instituce a idee, které se tváří smysluplně, ale jsou zbytné nebo dokonce existenci na světě a ve společnosti komplikují. Celoživotním nevědomým úkolem každého z nás je potom pátrání a rozpoznávání toho co skutečně potřebujeme a co ne.

To smysluplné a nezbytné často stojí mimo zorné pole veřejnosti a nejen proto je podporuju, s láskou, pokorou a vděčností.

Dětský azylový ‚Dům 3 přání‘

„Náš Dům je místem, kde mohou svá přání vyslovit děti, kterých se na jejich přání nikdy nikdo nezeptal“. (www.dumtriprani.cz)

Počínaje dneškem (24.3.2013), essential.cz posílá 5% z každé objednávky dětem z Domu 3 přání.

Pro ty z vás kdo se ptají co děti z domu 3 přání potřebují: Děti, o které se staráme, nestrádají nedostatkem hraček- u nás se mají
cítit co nejvíc normálně, i když to samozřejmě není zrovna jednoduché.
Pokud už děti něco u nás dostanou, jedná se spíš o dárek, který nějak
rozvíjí jejich kreativitu. Proto uvítáme např. jakékoli výtvarné
pomůcky. Aktuálně sháníme také autosedačku, dětskou židličku apod…více
viz.http://www.dumtriprani.cz/aktuality