Opakovaně dostávám otázky ohledně blogu, tedy, proč a jak a tak. Tak tak…

Blog jsem začala psát v létě 2012, po porodu mého třetího děťátka jsem trávila hodně času s dětmi na chalupě. Naprosto odřízlá od civilizace jsem zjistila, jak důležité je si umět poradit bez závislosti na okolí. Poznala jsem sílu přírody i jednoduchost života, když si ho člověk přestane komplikovat.

V té době procházel vztah s tatínkem mých dětí další krizí. Obklopena přírodou a klidem jsem přemýšlela o tom jak chci žít a jaký život chci pro svoje děti. Tohle hloubání skončilo definitivním odchodem. Lehké to nebylo a stále není, ale ve své podstatě se pro mě až tak moc nezměnilo, tedy mimo toho, že jsem to konečně já, že vím, že jsem udělala správné rozhodnutí pro sebe a své děti a že to ustojím a život bude lepší.

V ten moment se tento blog stal novým nástrojem mé cesty za lepším životem. Každým dnem s novým příspěvkem se dál očišťuji a nacházím v sobě a světě nepoznanou sílu a krásu.

Cílem blogu je 365 návodů pro 365 dní mého nového života, dnes (11.11.2012) jsme na čísle 74. Symbolické odpočítávání je tedy teprve ve své první třetině.

Děkuji taky čtenářům tohoto blogu, že se mnou sdílí, byť nevědomky, moji cestu.

Ála

……………….

31.srpna 2013

Turbulentní rok se s rokem sešel a mám potřebu kapku probilancovat. Léto 2012 jsem otevřela tento blog, tenkrát se 3 malými dětmi, na chalupě bez teplé vody, s malými kamínky na dřevo ve mě uzrálo rozhodnutí odejít od manžela a dát šanci sobě a dětem žít v klidu. Lehké to nebylo, jediné co jsem měla byl rodičovský příspěvek, 10 let udupané sebevědomí, bolavou duši i srdce, ale 3 naprosto úžasné děti pro které jsem si za ten rok sáhla na dno i do výšin.

O rok později má blog 220 receptů, přes 7000 fanoušků na facebooku, od ledna 2013 otevřený eshop s ingrediencemi http://www.essential.cz, na cestě je už i knížka http://www.home-made.cz. Zázrak se podařil, jsme šťastní a v pohodě. Poznala jsem nespočet dobrých lidí, kteří mi pomohli: děkuju Dr Poethemu, Dr Pudilovi, Šárce z Animy, Lence z Farmářských trhů Jiřák, Adélce, Pavlovi, Zuzance z Domu3přání, Darině z Perličky, Mariánce ze Školy hrou, Honzovi, Liborovi, Tomášovi a Lence z Fichemy, Pavle z Joty, všem kdo mi věřil a podporoval .. no a hlavně mojí mámě, bez které bych se asi rozpadla na tisíc kousků.