Domácí bomby do koupele jsou zábavnou a snadnou kratochvílí, kterou si můžete dopřát sami nebo ji vyrobit jako dárek. S použitím běžných, finančně nenáročných ingrediencí si ukážeme, jak si doma vyrobit jahodové koupelové bomby. Je to zábavná nenáročná činnost, kterou můžete dělat i s dětmi!

Koupelnové bomby se staly nesmírně oblíbeným výrobkem, který oživuje domácí péči. Díky nim je koupání zábavné pro děti a relaxační pro dospěláky. Tento DIY recept vám umožní užít si luxus doma bez drahé cenovky.
Většinu přísad do koupelových bomb již najdete ve své kuchyni. Pokud ne, jsou to ingredience, které byste měli mít v zásobě, protože je lze použít v milionu dalších receptů a aplikacích v domácnosti.

Suché přísady
Kukuřičný škrob 300g: Kukuřičný škrob najdete zde.
Kyselina citronová 300g: Kyselina citronová je přírodní složka, bohužel v současné době velmi zdražuje, nakupte dokud je dostupná. Ve směsi s jedlou sodou způsobuje, že koupelové bomby šumí.
Jedlá soda 500g: Jedlou sodu najdete zde. Kupujte ji ve vekém, protože se vyplatí ji mít doma, přečtěte si tady, jak moc je užitečná.
Perlový prášek 1g: Slídový prášek je přírodní perlové barvivo, které je bezpečné pro použití v koupelových bombách. Kupte ho tady v té nejlepší kvalitě.

Mokré přísady:
Esence Jahoda 1ml: Kupte tady, esence dodají koupeli krásnou vůni.

Mandlový olej 20ml. Kupte tady, tento dokonalý olej dodá koupeli hebkost a péči.
Voda 50ml: Můžete použít i obyčejnou vodu z kohoutku.

Vybavení:
– Formy na bomby do koupele – vyberte si tady formu, která bude pasovat vašemu záměru – láska, děti, kytičky, všechno tam je lidičky.

Jak vyrobit bomby do koupele:
Připravte si všechny přísady. Jedna bez druhé nebude fungovat..

  • Ve velké míse smíchejte kukuřičný škrob, kyselinu citronovou, jedlou sodu a perlový prášek. Vše dobře prošlehejte, aby se zcela spojilo.
  • V malé misce smíchejte mandlový olej, esenci a vodu a dobře prošlehejte, aby se spojily.
  • Pomalu přilévejte olejovou směs do suché směsi, aby příliš nezpěnila. Míchejte a míchejte, dokud se směs úplně nerozpustí a nebude vypadat jako mokrý písek.
  • Směs natlačte do obou polovin formy a bohatě ji tam nacpěte.
  • Obě poloviny k sobě stočte, aby se uzavřely, a nechte je alespoň 24 hodin schnout.

Chcete-li bomby do koupele vyjmout z formy, poklepejte na vnější stranu formy a otočením je oddělte.
Skladujte ve vzduchotěsné nádobě po dobu až šesti měsíců. Můžete je také zabalit do plastové fólie.

Když jste připraveni koupelovou bombu použít, jednoduše ji vhoďte do vody a nechte ji vyšumět a rozpustit. Úplné rozpuštění by mělo trvat asi 30 sekund.

Jsou koupelové bomby bezpečné pro děti?

Složky v tomto receptu jsou bezpečné i pro citlivou pokožku. Stejně jako u jiných výrobků do koupele můžete provést náplasťový test, abyste se ujistili, že pokožka vašeho dítěte nebude podrážděná.

Jak dlouho vydrží domácí koupelové bomby?
Po zaschnutí skladujte koupelové bomby ve vzduchotěsné nádobě, aby se do nich nedostala vlhkost. Vaše koupelové bomby vydrží nejméně 6 měsíců.