Paradoxem ochrany proti slunci je, že jedno riziko potíráme rizikem druhým. Stačí si otočit tu poměrně drahou (na to co v tom je) lahvičku a podívat se jaké chemické lahůdky nás a naše děti mají ochránit před rakovinou… Tady je recept na zcela přírodní krém s faktorem 30+, který si můžete dopřát bez rizika a ušetřit zdraví i nemalý peníz.

Na krém proti slunci budete potřebovat:

30ml čistého nerafinovaného bambuckého másla ( SPF 5, Bio & FairTrade kupte zde)

20ml mandlového oleje (bio i nebio seženete tady)
20ml kokosového oleje (má přirozený ochranný faktor SPF 5 – bio, natur nebo nebio kupte zde)

10g včelího vosku  (bio i nebio seženete tady)

5 g SoFi Tix (SPF 20 – SoFi Tix seženete tady)

2ml vitamínu E (seženete tady)  

2 kapky esenciálního oleje (nemusí být, ale rozhodně doporučuju v létě citronovou trávu, mátu, nebo  levanduli – v létě vás ochrání totiž i proti bodavému hmyzu- vybírejte tady

Dárkový balíček na výrobu tohoto krému najdete tady:

Pečlivě si omyjte ruce a ideálně vydezinfikujte pracovní desku i ruce izopropanolem nebo 70% ethanolem a nechte oschnout, ať si výrobek nijak nekontaminujete – déle Vám vydrží. 
Všechny ingredience, mimo mandlového oleje a Sofi tixu, ohřejte ve vodní lázni tak, aby se jednotlivé složky rozpustily a spojily. Odstavte.

Sofi tix rozmíchejte v mandlovém oleji tak, aby se rovnoměrně rozdělil a přidejte ke směsi olejů. Vyšlehejte to krémovité kozistence. Přikápněte esenci. Protože výrobek neobsahuje vodu, jen tuky, není třeba konzervovat, vydrží vám dlouho – dle trvanlivosti ingrediencí. Výrobek je nutné uchovávat v chladu. Teplota by neměla překročit 21°C.

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

Chce se vám víc vyrábět a vytvářet ?  Pořiďte si knihu návodů z toho nejlepšího zdroje!  Knihy s podpisem a věnováním seženete tady.