Z tohoto deodorantu mám obzlášť velkou radost. Ve svém blogovo-deodorantovém vývinu jsem si prošla od škrobového, přes sodovo kokosový,  bylinkový sprejový až k tomuto tuhému kakaovému.
Deodorantů je na trhu celá škála, ale pokud vás, stejně jako mě láká jejich samo-domo výroba, buďte vítáni. Suroviny jsou přehledné a nenáročné na opatření.
Bohužel jsem neobjevila jiný aplikátor než plastový. Napadlo mě tedy řešení na koleně, že deodorant vyrobím mírně menší a vložím do cca o 1cm v průměru širší dozy. Tím, se dá lehce vytáhnout a nanést. Deodorant je z většiny z kakaového másla, které má vyšší teplotu tání, takže nedojde k rozpuštění během manipulace. Právě naopak, koblížek je takový heboučký a příjemný, že mám chuť se s ním namazat i jinde než v proklamovaném podpaží.
Pojďte na to, žijte aktivně a ne pasivně. Vyzkoušejte si ho vyrobit. Pokud preferujete kalkulované riziko, vyzkoušejte tenhle rozmarýnový deo koblížek z essential výroby v limitovaném vydání.

 

Na cca 70g koblížek potřebovat:
25g kakaového másla
15g kukuřičného škrobu
15g jedlé sody
10g mandlového oleje
10g včelího vosku
10 kapek éterického oleje (já jsem použila 7gtt rozmarýnového a 3 gtt levandule)
1g Trietylcitrátu – což je deo konzervant a stabilizátor, který můžete vynechat, ale pokud zařadíte, posunete si výrobek výkonostně trochu výš. K dosání tady.
Dóza alu 50ml – tedy mírně větší než hotový ‚koblížek‘. Pokud chcete nanášet klasicky, tady je aplikátor.

Hotový balíček na výrobu tohoto deodorantu najdete zde. Hotový výrobek v limitované edici z Essential.cz najdete tady.

Odvažte si kakao, vosk a mandlový olej a pomaloučku, polehoučku ohřejte ve vodní lázni.

Po rozpuštění odstavte a promíchejte. Pozor, díky včelímu vosku, bude mít hmota tendenci rychle tuhnout. Proto pracujte svižně.

Vmíchejte kuku-škorb a jedlou sodu a perfetně rozmíchejte do hladka.. Přidejte éterické oleje a trietylcitrát a promíchjte.

Bez otálení přelijte do formičky a nechte ztuhnout. Bude to hned! 🙂

Pak vyklopte a přemístěte do dozy. Trvanlivost deodorantu závisí na trvanlivosti použitých surovin, respektive té nejkratší. Ideální provozní teplota tohoto deodorantu je 22°C.

2c029-logo_essential-2
Vyrábíte rádi užitečné věci?
Pak tu mám, ne jednu, ne dvě, ale už skoro tři knihy plné návodů jak na to:
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami