Narozdíl od domácí zdravé zubní pasty, výrobou bylinkové ústní vody 100% ušetříte. Tahle voňavá voda je čtyřsložková a já jsme moc ráda, že na poličce v koupelně mám právě tuhle.
Hlavní účinnou složku tvoří šalvěj, která má dezinfekční a hojící účinek. Druhou je skořice, ta má silně dezinfekční účinek, ničí bakterie a působní proti zubnímu kazu. Oproti samotné šalvěji má velmi milé aroma. Poslední provoňovací složkou je hřebíček, který zároveň působí antisepticky.
Aby se nám voda nekazila je třeba ji konzervovat, a to se dělá alkoholem. Musí se na to ale jít nenápadně, aby nás hned ráno při cestě do práce nezatkla policie. Slivovice, meruňkovice, rum nejsou nejvhodnější, protože jsou cítit z dechu. Doporučuji používat vodku (40%) a samozřejmě při vyplachování pusy – ráno – ústní vodu nepolykat (!!)
Večer už je to na vás, možná té vůni projednou neodoláte. 🙂

 

Budete potřebovat.

20g sušené šalvěje (k dostání zde)
10g sekané skořice (k dostání zde)
20ks hřebíčku
1l destilované (nebo filtrované) vody
250ml vodky
.. a možná i:
filtrovací plátýnko (k dostání zde)
pěknou láhev se špuntem (k dostání zde)

Chcete si zjednodušit život? Pořiďte si hotový balíček na výrobu domácí přírodní kojenecké i dospělácké kosmetiky přímo tady.

Šalvěj s kořením vsypte do nádoby, přelijte vroucí vodou a zakryjte víčkem. Přes noc nechte stát.

Ráno přelijte přes filtrovací plátýnko.

Přidejte alkohol a máte hotovou ústní vodu připravenou k užívání.

Kniha + 100,- Kč
Objednejte si knihu a my vám k ní přidáme dárkový kupón na 100,- Kč!
Potřebujete k tomu další komentáře? Že ne? Tak odkaz je rovnou tady!
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-samiLíbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!