Je pravda, že jsme na blogu řešili všelijaký breberky.. mravence, vši, klíšťata, komáry, až včera Zdeňka upozornila, že to co jí doma přebývá, nám mezi recepty a návody chybí! Takže, tady a teď pořešíme moly. Darebáci, jsou druhu dvojího, šatní (žerou oblečení) a potravinoví (žerou všechno ostatní).

Buď nám domů přiletí nějakou škvírkou z venku, nebo si je domů doneseme (oblečení ze sekáče, kontaminované potraviny). Když se objeví, je potřeba jednat a jednat znamená v tomto případě: úklid, smrt mrazem a provonění.

Potraviny, které si myslíte že můžou být kontaminované vajíčky, přesypte do sáčků na 4 dny zamrazte. Vše, a tím myslím vše, důkladně vysajte – všechny poličky, kouty, římsy, kouty a zákoutí ..kam až hubice a hadice dosáhnou.

Potraviny uchovávejte pouze v dózách s neprodyšným uzávěrem. Mol přežije i na drobečku chleba a bude trpělivě čekat, než dostane příležitost si skočit do vašich cereálií.

Do skříní s oblečením si dejte plátěný sáček s květem levandule. Do kuchyně, komory, spíže pak plátěný sáček s mateřídouškou.

To je vše, pak vyčkejte, až se zase objeví tichý letec, budete vědět co dělat..

 

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

Domácí ekologický prášek na praní (bílé prádlo)