Dnes (1.6.) mají malí lidé svůj velký den, tak je tolerujte prosím o něco víc než obvykle. U nás je rušno, vyrážíme na bílovický den dětí, bereme banner, pastelky a fixy, rybičky, plavky, šnorchl, domácí krém proti slunci… No jo, ono nám to tady svítí a je to jako malý přízrak, že ani nevím, jak se k tomu postavit. 

Jedno je už teď jasné – dřív nebo později vykvete černý bez.. bude na sirup i na trochu toho šampáňa. Konečně nějaké dobré zprávy.
 

Budete potřebovat:
4 litry horké vody
700g cukru
šťávu a kůru ze 4 chemicky neošetřených citronů
2 lžíce vinného octa
20 plně rozkvetlých květů černého bezu
špetku vinných kvasinek (seženete tady)

 
Do velké, dokonale čisté nádoby nalijte horkou vodu, vsypte cukr a míchejte tak dlouho dokud se plně nerozpustí. Pak dolijte studenou vodou, tak abyste měli celkem 6 litrů tekutiny.
Přidejte vinný ocet, šťávu a kůru ze 4 citronů a omyté květy bezu bez stonků. Promíchejte.
Přikryjte plátnem a nechte 2 dny fermentovat. Na hladině se začne tvořit pěna – přidejte špetku kvasinek. Přikryjte plátnem a nechte dál fermentovat 4 dny. Pak přelijte do jednotlivých lahví. Z vlastní zkušenosti doporučuju spíš PETky, ať doma nemáte o půl noci neočekávaně rychlý špunty. Vychlaďte a požívejte s mírou jako aperitiv, digestiv, nebo jen tak večer až uložíte děti a máte těch obligátních 10 minut jen pro sebe.
Na zdraví!
 

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

 
 
Domácí bílá čokoláda Domácí bezový sirup