Mílí zlatí masomilové, zvláště vy konzervativní zpozorněte, naše milá Iva vám totiž posílá pozdravy s vepřovou konzervou. Nemůžu posoudit, tak pro vás přepisuji a doufám, že ve vašich domovech, kancelářích, polích, lukách, ulicích vyvolám pravé vepřové veselí.

Iva píše: ‚Čínskou vepřovou konzervu dělám už nějaký čas. Doufám, že se recept bude hodit i vám. Nejsme masožrouti, protože ty koupené konzervy a paštiky by nežral ani pes, ale po tomhle se u nás zapráší, věřím, že i u vás a v každé poctivé kuchyni.‘

Budete potřebovat:
1 kg prorostlejšího bůčku bez kosti
1 kg plecka
1/2 lžičku mletého bílého pepře
3 lžičky mořské soli 
2 lžičky mletého cukru
česnek

Kůži z 1 kg prorostlejšího bůčku bez kostí odříznu, bůček nakrájím na kostky 3×3 cm, 1 kg plecka na 2×2 cm, vše naložím s 1/2 lžičkou mletého bílého pepře, 3 čaj. lžičkami mořské soli / kdo má rád slanější přidá /, místo pragandy / na doporučení řezníka/ 2 čaj. lžičkami mletého cukru, kdo chce, může podle chuti přidat i prolisovaný česnek. Uložit v chladu na 3 dny a občas prohňácnout (nejlépe rukou).
Vařím v tlakovém hrnci cca 1,5 hod. s 400 – 500 ml vody a odřízlou kůží z bůčku (v celku).
Potom rozšťouchám, kůži rozemelu, popř. rozmixuji, přimíchám ke šťouchandě, plním do sklenic a zavařuji nejméně 30 minut.
Používáme na chleba, na špagety, do rizota, francouzských brambor…

 

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

Domácí Cheeseburger jako od McDonald’s Domácí chleba