Včerejší Kulaťák byl plný zvratů. Prvně na mě Ondřejek tak trochu zapoměl. Pak když to bylo v cajku, zapoměl na mě můj budík. S Ášou jsme se probudily po 7. a tak jsem si na D1 tak trochu přišlápla pedál a dorazila na 9.

Do dvou hodin se pak řešilo snad úplně všechno: chtěné i nechtěné početí, mravenci, vši, oleje, strie, ekzémy, dva pánové se taky přišli zeptat, jak si to teda děláme doma sami, … to už tu dlouho nebylo. Čiperná paní (89) se rozpovídala o synovi (64) který odešel od manželky ke kočce (25). Maminka Josífka u mého stánku čekala ‚až jí dojdou peníze‘. Manžel nakonec přišel..
No a taky se řešil kokosák a jestli se dá jíst a jak a tak. Mimo to, že chutná skvěle, je kokosový olej  bohatý na kyselinu laurovou, která posiluje imunitu a ničí škodlivé bakterie a viry. Jeho užívání také ničí kvasinky, neduh spojovaný s užíváním antibiotik, hormonální antikoncepcí a moderním životem vůbec. Pokud je vám tohle málo, možná budete slyšet na vaše osobní zateplení: kokosový olej pomáhá stimulovat metabolismus = likvidace faldů.

Budete potřebovat:
250 g strouhaného kokosu
1 lžíci kokosového oleje (k mání zde)
1 lžičku vanilkového extraktu (buď si ho udělejte, nebo kupte)
špetičku soli

Vše dejte do mixeru a rozmixujte do hladka (asi 1min na nejvyšší otáčky). Uchovávejte v chladu. A kam s ním? Pokud ho nesníte hned lžičkou.. tak na pečivo, palačinky, na dezerty, ovocné saláty, do jogurtu, do tvarohu, do pudinku…

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

Domácí extrakt z lékořice Domácí citronový extrakt (bio & bezedný)