Co se vám vybaví když se řekne lékořice? Neckář ? Nejste sami, běžně se ani neví jak lékořice, silný přírodní antioxidant a (skoro) všelék, vypadá. A to prosím pěkně, milí patrioti, je známá tím, že roste právě u nás! 🙂

To, že lékořice není na pendrek ilustruje následující seznam použití:
astma, mykóza nohou, plešatost, tělesný pach, vředy, chronická únava, deprese (hurááá nemusíme pít furt jen třezalku), nachlazení a chřipka, kašel, lupy, rozedma plic, zánět dásní a zubní kaz, dna, pálení žáhy, HIV, virové infekce , plísňové infekce, vředy, jaterní problémy, menopauza, lupenka, pásový opar, bolesti v krku, zánět šlach, tuberkulóza, vředy, kvasinkové infekce a artritida.
Začneme extraktem, protože trvá 6 týdnů než je hotový, pak si zvedneme sebevědomí, náladu, imunitu a komu by to bylo málo: budeme tvořit domácí pendrek.Budete potřebovat
50g kořene lékořice (seženete zde posbíranou od česko-moravských čiperných důchodců)
500ml vodky (ano, už zase vás posílám pro levnou vodku, klidně se na mě odvolejte, už vám tam kamarádi bezdomovci držej místo)
zavařovačku s gumičkou (sehnala jsem opravdu moc pěkné v nejmenovaném švédském márketu obchodujícím s koňským masem)

Vsypte lékořici, zalijte vodkou, protřepte. Uchovejte 6 týdnů s občasným (cca 3x týdně) protřepáním. Poté extrakt slijte přes plátýnko nebo jemné sítko, vymačkejte zbytek tekutiny z kořene a uchovávejte v chladu. Vydrží až 3 roky.

 

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

Domácí lék na herpes simplex (extrakt z meduňky)