Jiřák byl dnes plný milých setkání. Díky všem co se zastavili! Měla jsem tentokrát extra vysmáté sousedky Danušku a Majku, květinové to dekoratérky, tak mrazivý den pěkně ubíhal. Po cestě domů jsem se těšila na Fenomenální dýňové máslo Zapálené kuchařky, zvlášť pak jeho bleskovou likvidaci lžičkou někde v soukromí.., vše vypadalo ideálně až na příjezd a dvě malé horoucí ukašlané hlavičky, takže mi začala další extra směna na JIP.
Co na plat, jaro nepřišlo – přišel čas posílit imunitu: zítřejší vydání bude extrakt z lékořice.
Dnes rychlé čerstvé tělové mléko překvapivě z mléka:

Budete potřebovat:
10 gr. čerstvého plnotučného mléka
20 gr. kokosového oleje tělesné teploty – tak aby byl v tekutém stavu. (zde)
2 – 4 kapky oblíbeného éterického oleje (zde)

Pečlivě si omyjte ruce a ideálně vydezinfikujte pracovní desku i ruce izopropanolem nebo 70% ethanolem a nechte oschnout, ať si výrobek nijak nekontaminujete.
Ohřejte mléko na tělesnou teplotu a 1 – 2 minuty mléko šlehejte.  Za stálého šlehání přidávejte olej ohřátý nad 24C po kapkách. Přidejte 2 – 4 kapky oblíbeného éterického oleje. Na závěr ještě 2 minuty šlehejte.  Uvedená dávka je na dvě použití. Uchovávejte v ledničce a spotřebovat nejdéle do data trvanlivosti použitého mléka (pokud se za dobu uskladnění změní konzistence, pomůže ještě jednou krátce přešlehat).

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

Domácí smetanová srdíčka do koupele