Už je to pár let, co mi tehdy tříletou dceru na Railay Beach popálila medůza. Začala jsem tenkrát panikařit, malá brečela bolestí, a já věděla že do nejbližší lékárny se dostanem nejdřív za 3 hodiny přívozem. Kombo bezradná matka/plačící dítě zaujalo místní plážovou prodejkyni, tuším lampionů, beze slova zvala misku, natrhala lístky květiny, která rostla hned na okraji pláže, smíchala s mořskou vodou, ty listy potom pokládala dceři na ránu, po chvíli se vše jako zázrakem zhojilo. Bodré Thajce jsem nabídla 100 bahtů, které jsme měly na oběd, a nezbytné kap-kun-ká.
Uvědomila jsem si pak, jak strašně jsem odpojení od přírody, že bez slisovaných tablet, potištěných lahviček z lékárny nevyřešíme ani nejbanálnější problém. Přitom všechno co potřebujeme je kolem nás, stačí jen natánout ruku.

Na domácí lék na herpes budete potřebovat:
10g sušené meduňky (pokud nemáte, seženete zde)
50ml mandlového oleje (seženete tady)

Sušenou meduňku ponořte do oleje a nechte ve sklenici s víčkem po dobu 3 týdnů. Čas od času protřepte. Potom hotový extrakt slijte přes jemné sítko a potírejte postižená místa, nebo přidejte do vlastního domácího balzámu na rty.

 Vanilkovo – levandulový březen je tady! Nový měsíc – nové dárky na Essential.cz.

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!