Myslím, že 99% rodičů chce pro své děti to nejlepší. Bohužel někdy to nejlepší ujede někam trochu mimo. Mám na mysli konzervovanou kojeneckou stravu. Snad žádný z nás není takový snílek, který by si myslel, že v továrně na výživy, pracuje bodrý kuchař, s bílou čepicí, který s péčí vybírá a zpracovává zeleninu od místního farmáře.

To nejlepší můžete dopřát dětem jen vy sami (samy). Uvařte čerstvě každý den a vaše děťátko tak dostane opravdu to nejlepší. A s láskou 🙂
 
 
Budete potřebovat
malý kastrůlek
1 hrnek vody
čerstvou sezonní zeleninu, zeleninu z vlastní zahrádky, od známých, farmáře, bio …
pár kapek bio extra panenského olivového oleje
ponorný mixér
 
S příkrmy se začíná v 6. měsíci, či na doporuční lékaře (nebo vlastního selského rozumu). Začíná se s jedním druhem zeleniny a pak se postupně přidává další druh každých 5 dnů. Je to proto, aby se odhalily případné alergie, ale také tím otestujete chuťové preference svého děťáka.
 
Když začínáte s příkrmy, obrňte se trpělivostí, Vaše děťátko se musí naučit koordinovat jídlo tím správným směrem – tedy do žaludku, a to chvíli trvá (i týdny).
 
Postup přípravy je (oproti krmení) velmi jednoduchý a bez stresu – zelenina se s Vámi prát nebude :-). Očistěte ji a dejte vařit s kapkou oleje do měkka. Rozmixujte zeleninku i se zbylou vodou (polévkou) a nechte schladit na příjemnou teplotu tak akorát do pusy … no a krmení zdar!
 
Jídelníček může mít různé podoby. Takhle to bylo u nás první měsíc – každých 5 dní test nové zeleniny:

1. mrkev
2. mrkev + petržel
3. mrkev + petžel + celer
4. mrkev + petžel + celer + pórek
5. mrkev + petžel + celer + hrášek
6. mrkev + petžel + celer + řepa (řepa moc úspěch nezaznamenala)
7. mrkev + petžel + celer + listový špenát
a tak dál až do zblbnutí a dle sezonní nabídky. 🙂

 

Líbil se vám tenhle nápad? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!