(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = „//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1“; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‚script‘, ‚facebook-jssdk‘));K mému překvapení existují lidé, kteří neví jak se dělají pečené brambory a když na ně mají chuť musí si na ně dojít do restaurace. Ve Stromovce je mají za 80,- přitom jedna porce doma vás příjde na plus mínus pětikačku. Rychlá, dobrá večeře bez práce..

Budete potřebovat:
velikou bramboru
sůl
máslo

Troubu si předehřejte na 220C. Bramboru omyjte a ze všech stran (celkem asi 5x) propíchněte vidličkou. Nechte trochu uschnout, do misky si dejte sůl a bramboru v ní celou obalte.
Dejte do trouby a pečte 60 min. Hotovou pečenou bramboru poznáte tak, že při zmáčknutí je měkká a slupka je křupavá. Bramboru podélně rozřízněte a dejte dovnitř rozpustit máslo.
Tohle je základ, podel chuti tam ale můžete nacpat co je libo: bylinky, tuňáka, kukuřici, zakysanou smetanu, baked beans, uzeného lososa….

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

banner na slevy