(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = „//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1“; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‚script‘, ‚facebook-jssdk‘)); Pokud od vlhčených ubrousků očekáváte perfektní odlíčení, žádné chemikálie, jen čistou přírodu, jste na dobré stránce. Domácí vlhčené ubrousky vám navíc ušetří nejednu korunu a pokud máte to štěstí a doma se vám batolí i nějaké to mimi, můžete tyto ubrousky používat i na jeho sladkou zadní část při přebalování. 🙂

Budete potřebovat:
– 1 malou roli papírových utěrek
– 2 šálky teplé převařené destilované vody
– 1 lžíci kokosového oleje *
– 5 kapek Tea tree oleje 

Roli kuchyňských utěrek, rozřízněte na půl (druhou půlku si schováte na příště). Dejte do nádoby a zalijte mixem vody a olejů, nechte nasáknout, zaklapněte víčko a otočte vzhůru nohama ať se tekutina dostane všude. Po půl hodině otočte zpět, vytáhněte lepenkový střed. Uchovávejte zavřené ať nevyschnou a používejte maximálně 5-7 dní. Pak udělejte novou várku. 

* Kokosový olej je vhodný jako pleťový a tělový olej, ideální hlavně pro suchou a citlivou pokožku. V zimě ochrání pleť a rty před mrazem, v létě pečuje o kůži po opalování. Jeho složení je blízké tukům v pokožce, která proto olej bez problémů přijímá. Kyseliny obsažené v oleji působí proti bakteriím, virům a kvasinkám. Kyselina laurová má nejsilnější proti virový účinek, kyselina kaprylová je zase velmi účinná proti kvasinkám.

Líbil se vám tenhle nápad? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!