(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = „//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1“; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‚script‘, ‚facebook-jssdk‘)); Kdo peče, potřebuje prášek do pečení.  Proč ale platit někomu, že nám udělá koktejl prášků a zataví ho do potištěného pytlíku?
Udělejte si vlastní prášek do pečiva – bez fosfátů.
Běžné prášky do pečiva jak je známe obsahují Fosforečnan Sodnohlinitý, je to látka obsahující hliník kterou je v ČR a EU povoleno přidávat do jemného pečiva, v Austrálii je ale zakázána. Je zde maximální denní dávka 0,6 mg/kg tělesné hmotnosti, které je bezpečné požít. Absurdní je ale představa, že budeme dětem počítat kolik pečiva je ještě ok sníst…
Vyhněte se tomu, ušetříte peníze a své zdraví.

Budete potřebovat
1 díl jedlé sody
2 díly vinného kamene (creme de tartre) (k mání ZDE)
1 díl kukuřičného škrobu

Můžete si ho namíchat jednorázově: smícháte 1 lžičku sody, 2 lžičky vinného kamene a 1 lžičku kukuřičného škrobu. Anebo si udělejte celou pixli do zásoby.

* Vinný kámen vzniká ve víně reakcí silně disociované kyseliny vinné s draslíkem, jehož zdrojem jsou látky získané z půdy nebo pyrosiřičitan, používaný při výrobě vína jako konzervant. Využití vinanu draselného je poměrně široké. Ve výrobcích jako jsou cukrovinky, vína, nealkoholické nápoje, pekařské výrobky, želé, ovocné nápoje, šťávy, zavařeniny a pudinky má funkci stabilizátoru, zahušťovadla, protispékavé a kypřící látky, regulátoru kyselosti nebo jako látka kontrolující pH. Vinan draselný působí také antibakteriálně.

Další nápady, které by se vám mohly líbit: