(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = „//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1“; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‚script‘, ‚facebook-jssdk‘)); Asi by vás nenapadlo, že zajdu až takhle daleko, ale po pár tripech českým emhádé je jasné, že Česko musí najít alternativu k drahým deodorantům. Prohledala jsem web a vyzkoušela několik receptů, nejlépe se povedly tyhle dva, oba recepty jsou se sodou (jak jinak) takže už nikdy více nebude problém se skvrnami v podpaží.

100% přírodní deodorant s kokosovým olejem:
6-7 lžic kokosového oleje (v prodeji se slevou ZDE)
1/4 hrnku kukuřičného škrobu 
1/4 hrnku jedlé sody (ve výhodném balení  ZDE)
nemusí být, ale doporučuju pár kapek esenciálního oleje dle vlastního vkusu (levandule, grep, mandarinka, růžové dřevo.. vybírejte TADY)

Pečlivě si omyjte ruce a ideálně vydezinfikujte pracovní desku i ruce izopropanolem nebo 70% ethanolem a nechte oschnout, ať si výrobek nijak nekontaminujete – déle Vám vydrží.
Kokosový olej je potřeba prvně ohřát, aby byl tekutý (vodní lázeň). Smíchejte škrob a sodu a pak opatrně přimíchávejte kokosový olej, vypracujte pastu. Vkápněte oblíbený esenciální olej a pořádně zamíchjete. Než začne kokosový olej tuhnout, přemístěte do vhodné nádobky. Uchovávejte v chladu maximálně 3 týdny.
 
100% přírodní deodorant s Tea Tree:
1/4 hrnku kukuřičného škrobu 
1/4 hrnku jedlé sody (v kilovém výhodném balení  ZDE)
10 kapek esenciálního oleje Tea Tree   (v prodeji se slevou ZDE)
Vše smíchejte,  velmi dobře protřepte a naneste na čisté podpaží.
 

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!