Pokud chcete ušetřit peníze a naše životní prostředí, .. protože on to za nás nikdo jiný neudělá, tak si vyrobte nějaké čistící prostředky sami. Začala bych s dovolením tím nejhorším jedem co si občas domů z obchodu přineseme – slavný čistič odpadů trefně polepený lebkami se skříženými hnátami, no hlavně ať to má sílu že jo 🙂

Ucpaný odpad

Vysoce toxické prostředky jsou k dispozici běžně v obchodech stojí kolem 50 kč/ láhev. Tenhle recept vás bude stát nula nula nic:

Pro středně zahnojený odpad: smíchejte půl hrníčku kuchyňské soli  a čtyři litry horké, ne vařící vody a nalijte do odpadu. A je to!
Pro velmi zahnojený odpad: do odpadu nasypte půl hrníčku sody, zalijte stejným množstvím octa, chemická reakce těchto dvou látek rozloží mastné kyseliny v mýdlo a glycerin a to uvolní odpad, po asi 15ti minutách zalijte vařící vodou. A je to, pěkně čistě ekologicky a za doslova pětikačku (ani ne).

V žádném případě nekombinujte tyto metody s výše uvedenými komerčně prodávanými prostředky. Za prvé to ztrácí smysl, za druhé nikdy nevíte, jakou chemickou reakci to vše dohromady vyvolá.