Domácí čistič odpadu
Pokud chcete ušetřit peníze a naše životní prostředí, .. protože on to za nás nikdo jiný neudělá, tak si vyrobte nějaké čistící prostředky sami. Začala bych s dovolením tím nejhorším jedem co si občas domů z obchodu přineseme – slavný čistič odpadů trefně polepený lebkami se skříženými hnátami, no hlavně ať to má sílu že jo 🙂
Ucpaný odpad
Vysoce toxické prostředky jsou k dispozici běžně v obchodech stojí kolem 50 kč/ láhev. Tenhle recept vás bude stát nula nula nic:
Pro středně zahnojený odpad: smíchejte půl hrníčku kuchyňské soli a čtyři litry horké, ne vařící vody a nalijte do odpadu. A je to!
Pro velmi zahnojený odpad: do odpadu nasypte půl hrníčku sody, zalijte stejným množstvím octa, chemická reakce těchto dvou látek rozloží mastné kyseliny v mýdlo a glycerin a to uvolní odpad, po asi 15ti minutách zalijte vařící vodou. A je to, pěkně čistě ekologicky a za doslova pětikačku (ani ne).
V žádném případě nekombinujte tyto metody s výše uvedenými komerčně prodávanými prostředky. Za prvé to ztrácí smysl, za druhé nikdy nevíte, jakou chemickou reakci to vše dohromady vyvolá.
Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!Je vám to málo? Tak koukejte, co všechno si ještě můžete vyrobit doma:
Pak tu mám ne 2, ne 2, ale už 3 knihy plné návodů, jak na to:
Dobrý den, vyzkoušel jsem tento postup už dříve čistě se sodou a efekt tam nebyl tak dobrý což se asi odvíjí od toho nepoužití octa. Já sem byl přinucen využít teda bio přípravek od firmy Subio s obsahem přírodních enzymů a bakterií. Řešení to sice není za pětikačku jako soda s octem, ale je to bio, není to závod o tom, kdo nalije víc louhu do odpadů z jednoho paneláku a nesmrdí to a není to tak nebezpečné jak krtkoidní chemické sajrajty.
diky za tip. To se bude hodit! 🙂
všechny ty rádoby eko výrobky (kupované) =vše chemie a ještě drahá
Je to tak, člověk musí mít pořád oči otevřené.
Máte někdo zkušenosti z odstraňováním vodního kamene octem? Neničí to např. buben pračky?
nee a kyselina citronová je taky dobrá
ano přidávám do každého praní – bezva …a když se začne dělat vodní kamen v záchodě naleju tam lahev octa na noc – ráno čistý – funguje to – krásný den přeji vám…Květa
ocet je dobrý čistič použivám ho s kysel. citronovou na kamenec nazáchod ,je to levnějši než ty kupované přípravky.Dávam i lžici octa na posledni opláchnuti vlasu po umití nani pak nutný kondicionér .Do pračky take davám ocet ,jednou za čas dám 2.l octa a zapnu progr. na90 st.buben to neničí
Ocet je do praní super! Dávám místo aviváže světlý vinný nebo jablečný (ale už jsem dala i ten úplně obyčejný) – prádlo je krásně čisté, bez zbytků prášku a měkké. Pračka spokojená. A to máme brutálně tvrdou vodu.
Nedá mi to, abych se nezeptala. Když dám ocet místo aviváže, tak jak po vyprání "voní" to prádlo?
Voní jen po prášku. Což znamenalo, že jsem zjistila, jak příšerně vlastně smrdí Ariel a spol., ty aviváže to jen překrývaly. Teď používám nějaký ekologický prášek (myslím gel od Ecoveru), k míchání vlastního pracího gelu jsem ještě nepokročila. No a tento gel docela pěkně voní.Pokud byste to s octem přehnala, tak to poznáte, to by pak prádlo po octu smrdělo. Někdy může být lehounce cítit, například do ponožek dávam octu více, ale jakmile prádlo uschne, tak není po octu ani památky.Můžete také zkusit přidat do octu pár kapek vonné esence, ale zjistila jsem, že to spíše jen lehounce provoní pračku, na samotném prádle to cítit není. Někdo radil přidat k praní i bílý/tmavý (podle typu prádla) kousek látky, na který esenci kápnete, to jsem zatím nezkoušela.
Mam dotaz, kolik toho octa se dava misto avivaze? Tak prumerne mnozstvi. Diky moc
používám na praní gel a kolik dám gelu tolik octa – když dám prášek (špatně se rozpouštěl)když se dá k tomu ocet rozpustí se dobře – na mácháni nepřidávám už nic
Já už peru jen v mýdlovém slizu (doma vyrobeném), do bílého prádla občas přidám perkarbonát sodný. Prádlo je vyprané, voňavé a zjistila jsem, že už ani ocet místo aviváže dávat nemusím.
Máchadlo v podobě octa nebo kyseliny citronové – resp. roztoku se má podle některých používat, aby srovnal ph prádla a pomohl vymáchat z prádla zbytky prášku/gelu, i těch domácích, které mají zásadité ph a mohou bez máchadla/aviváže zůstávat v oblečení.
Ocet je naprosto luxusní věcička,já myju octovou vodou už pár let okna a najdou na to mouchy,při mytí je trochu cítit,ale okna jsou beze šmouh. OCET,OCET,OCET na všechno ….
…ano také myju okna jen octem…bezva
A má to být soda bicarbona nebo soda na praní.Pokud to má být ta na praní,měla by být prášková nebo krystalicka?Dá se místo octa použít kyselina citronová?
Funguje výborně a moc mě baví se koukat, jak to bublá 🙂
No,moc na to nekoukejte, mísíte zásadu s kyselinou – dost drsná reakce. já bych na to moc nekoukala, ať vám to neprskne do očí.
Copak asi udělá Váš přípravek s bakteriemi v žumpě?
Tak tento recepr na čištění odpadů používám již několik let. Zároveň ten nejlevnější ocet na desinfekci všeho. Do velké sklenice se sroubovacím víčkem dám z citrusů slupky (citron, pomeranč, grep co zrovna mám, doleju obyčejným octem a nechám při pokojové teplotě stát cca 14 dní. Následně přeliju do umělohmotné nádoby s rozprašovačem a mám přípravek na čištění dřezu, kuchyňské desky, skříněk, oken atd. Dávám melý panák octa i do vody na vytírání podlahy a špína nejen pouští, ale zároveň je podlaha bez bakterií. Tam kde mají batolata je to podle mě nezbytné. Už naše babičky to věděly, že ocet je na všechny a nebojte se když podlaha uschne ocet necítíte.
Kolika litry vody se má zalít ta soda s octem? Hezky to bublalo, snad se ten silvestr líbil i obyvatelům potrubí.
Mame zkusenost s vyrobky italske firmy MADEL, ktere jsou ekologicke, nemaji nikde reklamu ale funguji. Jiz radu let je pouzivame pro prani v sekaci a kdo to vyzkousi, nic jineho neche. Na tyto vyrobky nas upozornili nasi holandsti dodavatele sekace a od ziskani inyormace nemame jiz zadne problemy ani v domacnosti, nebot jine vyrobky jiz my a spousta nasich zakazniku nepouziva. Prejeme hodne uspechu a kdo nevyzkousi neuveri.
Tak jsem nasypala 0,5 hrníčku sody do výlevky umyvadla a zalila to 0,5 hrníčkem octa a po 15-ti minutách zalila horkou vodou. Do doby zalití horkou vodu vytvořila soda tvrdou neprůchodnou hmotu, přes kterou se žádná voda již nedostala a vše, co jsem do výlevky následně nalila včetně krtka zůstalo v umyvadle, pak jsem čekala na instalatéra a za 500 Kč to opravil. Takže toto už nikdy!!!!
Ocet a soda jde použit jen na odpad z umělohmotných trubek. Pokud máte sifon kovový zreaguje to přesně jak říkáte. Tohle tady autorka zapomněla zminit.
Hydroxid sodný a kyselina chlorovodíková nejsou toxické, jsou pouze žíraviny. Žádná katastrofa pro životní prostředí. Jo, a zajímavé je, že obě látky se vyrábí z vody, soli a elektřiny.
Všem octomilům vřele doporučuji Ringo – octový čistič. Dělá se jak úplně čistá natur, tak i s vůní broskve nebo jablka. http://ekologicke-cistici-prostredky.heureka.cz/ringo-prirodni-octovy-cistic-natur-1-l/
na vyčištění pračky stačí 2 tablety do myčky a nechat projít vyvářkou , na odstranění vodního kamene stačí 1/2 litru octu a opět nechat projít vyvářkou,,pro myčku hrneček octu a nebo půl sáčku kyseliny citronové a nechat projet celý program toto dělat 1 x měsíčně a je vystaráno
na WC používám tabletu do myčky a nechávám přes noc,jinak používám to co Petra spokojenost, žádné kupované předražené přípravky,na mosaz a podobné platí buď potřít Kečupem a nechat působit a potom omýt teplou vodou,nebo používám domácí pastu díl soli,díl octu a mouku udělám kašičku a potřu nechám působit a umyji vše, lze použít i na troubu