Pokud chcete ušetřit peníze a naše životní prostředí, .. protože on to za nás nikdo jiný neudělá, tak si vyrobte nějaké čistící prostředky sami. Začala bych s dovolením tím nejhorším jedem co si občas domů z obchodu přineseme – slavný čistič odpadů trefně polepený lebkami se skříženými hnátami, no hlavně ať to má sílu že jo 🙂

Ucpaný odpad

Vysoce toxické prostředky jsou k dispozici běžně v obchodech stojí kolem 50 kč/ láhev. Tenhle recept vás bude stát nula nula nic:

Pro středně zahnojený odpad: smíchejte půl hrníčku kuchyňské soli  a čtyři litry horké, ne vařící vody a nalijte do odpadu. A je to!
Pro velmi zahnojený odpad: do odpadu nasypte půl hrníčku sody, zalijte stejným množstvím octa, chemická reakce těchto dvou látek rozloží mastné kyseliny v mýdlo a glycerin a to uvolní odpad, po asi 15ti minutách zalijte vařící vodou. A je to, pěkně čistě ekologicky a za doslova pětikačku (ani ne).

V žádném případě nekombinujte tyto metody s výše uvedenými komerčně prodávanými prostředky. Za prvé to ztrácí smysl, za druhé nikdy nevíte, jakou chemickou reakci to vše dohromady vyvolá.

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!http://www.essential.cz/Je vám to málo? Tak koukejte, co všechno si ještě můžete vyrobit doma:

http://www.home-made.cz/2018/07/domaci-tuhy-rozmarynovy-deodorantni.html
http://www.home-made.cz/2018/07/domaci-vonavy-sampon-z-levandule.html
http://www.home-made.cz/2018/07/domaci-bezedne-vonitko-do-susicky-zcela.html
Vyrábíte rádi užitečné věci?
Pak tu mám ne 2, ne 2, ale už 3 knihy plné návodů, jak na to:
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami