S dozrávajícím ovocem na zahrádce vystává otázka: co s ním? Sníst, nechat, zpracovat? Džemy na trhu jsou chutné a relativně cenově dostupné, tak proč se mordovat se zavařováním jako naše maminky a babičky? I bez velkého pátrání je ale jasné, že výrobci marmelád ani tak neřeší to, jestli jsou jejich marmelády dobré pro naše zdraví, jako své vlastní zájmy..
Vlastní domácí džem, ale muže být naprosto luxusní záležitostí, která vám zpříjemní zimní večery nejen  s vaším domácím jogurtem.
A až se po dni sáňkování zachumláte do deky, přijde vám k chuti kus léta, ve kterém víte, že je jen to, co je pro vás a vaši rodinu nejlepší.

Co budete potřebovat:
Zralé ovoce – čím zralejší, tím je džem sladší
Cukr (já kvůli dětem používám hroznový) – množství doporučuji dle vaší chuti, po uvaření džemu.
Zavařovací sklenice (třeba po jogurtu). Můžete si ale rodinu rozmazlit a koupit sklenice oku lahodící jako je třeba tahle:

Postup: 
Nasbírejte ovoce (např. višně, třešně, rybíz, angrešt, meruňky..).
Omyjte a očistěte, větší ovoce nakrájejte na menší kousky.
Dejte do hrnce a vařte.
Dávejte pozor, aby se Vám ovoce nepřipálilo, ani neplavalo ve velkém množství vody. Džem je hotový, až má džemovitou konzistenci, neměl by být moc tekutý, pokud je, vařte déle bez pokličky.
Dle chuti přidejte nebo nepřidejte cukr, pozor na jazyk – navzdory pověrám horký džem pálí i dobrýho ! 🙂

Skleničky a víčka si vyvařte a džem do nich přelijte, zavřete a postavte na víčko. Tak se vytvoří potřebný podtlak a džem se vám dlouhá léta nezkazí.

Tip: 
Ovoce můžete různě kombinovat, přidávat koření, bylinky experimentovat jako ve středověké laboratoři. 🙂

 Další nápady, které by se vám mohly líbit: